Wydarzenia

Konstytucja dla Europy - inscenizacja z debatą

W piątek 16 czerwca o godz. 12:30, zapraszamy do sali widowiskowej na wydarzenie ph. „Konstytucja dla Europy” z udziałem znanego aktora Olgierda Łukaszewicza. Wstęp wolny!

Pierwsza część programu stanowić będzie przejmująca inscenizacja, związana z hasłem "Nie ma niepodległości bez europejskiej jedności". Wszystko bowiem miało swój początek w roku 1831. Wtedy jeszcze prosty żołnierz (który stał się wybitnym przyrodnikiem i wynalazcą), Wojciech Bogumił Jastrzębowski, spisał cele i zasady istnienia wspólnoty europejskiej. "Konstytucja dla Europy" jest jego manifestem, który został opracowany w ramach "Traktatu o wiecznym przymierzu między narodami ucywilizowanymi". Sceniczne czytanie tego manifestu będzie punktem kulminacyjnym wydarzenia. Inscenizację osadzoną w klimacie Powstania Listopadowego zaprezentuje zespół aktorski w składzie: Olgierd Łukaszewicz, Stanisław Biczysko oraz Monika Goździk.
W drugiej części wydarzenia będziemy rozmawiać w formacie debaty, o zasadach jedności i solidarności w Unii Europejskiej oraz jaki Unia ma wpływ na naszą codzienność na bazie konkretnych inwestycji.

plakat debata.jpg

Powrót na początek strony